spot_img

Liga Nova KBM: Po podaljšku klonili proti Olimpiji

Na sredini tekmi, ko je ekipa Zlatoroga v domači dvorani gostila Union Olimpijo, smo videli dva povsem različna polčasa in izenačen podaljšek, v katerem so bili s 86 : 90 uspešnejši gostje. Visoko prednost Laščanov po prvem polčasu  (17 točk) so košarkarji iz Ljubljane v tretji četrtini počasi topili in v zadnji del tekme krenili z dvema točkama prednosti. Domačini so si ob koncu tekme sicer priborili podaljšek, v katerem pa so bili boljši nasprotniki.

Košarkarje Zlatoroga že danes čaka povratna tekma pokalnega tekmovanja. V Treh lilijah branijo visoko prednost s prve tekme, ko so si v Portorožu priigrali 28 točk prednosti.

Zlatorog Laško : Union Olimpija – 86 : 90 (26:16, 17:14, 8:26, 24:22, 11:15)
Zlatorog Laško: Tratnik 28 (11 skokov), Rizvić 16 (11 skokov), Barič 12 (6 podaj), Špan 8 (8 podaj), Krušič 2, Ledl 2 (5 skokov), Kobić, Durnik 10 (5 skokov), Tomažič, Miljković 8, Rubinštejn, Mulaomerović.
Union Olimpija: Oliver 20 (8 skokov), Milošević 6 (8 skokov), Jefferson 30 (6 skokov), Hrovat 15, Mulalić 9 (7 podaj), Barbarič 2, Bubnić 8, Pelko 6, Jurček, Strmčnik, Janežič, Šćekić.