spot_img

Liga Nova KBM: Po napeti končnici zmaga Zlatoroga

Napeta končnica v Treh lilijah je v petek, 29. aprila, odločala o zmagovalcu tekme 8. kroga Lige Nova KBM za prvaka. Zlatorog in Krka sta bila ves čas tekme izenačena, saj nobena ekipa rezultatsko ni uspela pobegniti nasprotniku – Krka je vodila za največ 6 točk, medtem ko so Laščani v zadnji četrtini uspeli narediti delni izid 13 : 3, kar jih je pripeljalo do najvišjega vodstva na tekmi (77 : 67). A gostje so se v slabi minuti povsem približali Laščanom in 20 sekund pred koncem s košem Ivanova celo povedli (79 : 80). Da je zmaga nato le ostala v Laškem, je poskrbel Chris Booker, ki je štiri sekunde pred koncem tekme po podaji Jakoba Čebaška domače košarkarje popeljal do zmage.

KK Zlatorog : KK Krka – 81 : 80 (16:18, 20:21, 20:20, 25:21)

KK Zlatorog: Jurak 6, Barič 7, Jeftić, Lisica -, Miklavčič -, Booker 18 (7 skokov), Krušič 4, Vašl 25, Abrams 10, Vujasinović 2 (6 podaj), Đekić 8, Čebašek 1.

KK Krka: Rebec, Ivanov 24 (7 skokov), Sinovec 1, Rojc, Lalić 7, Tomić 6, Mulalić 15, Dimec 10, Polutak -, Lapornik 12, Drobnjak 5.