spot_img

Laščani do zmage šele po dveh podaljških

Po zmagi v 1. kolu Lige Telemach v Portorožu so tudi na domačem igrišču Laščani po dveh podaljških uspeli premagati Hopse s Polzele. V prvem polčasu ni izstopala nobena ekipa – najvišjo prednost so imeli Polzelani pri rezultatu 18 : 25. Tehtnica  se je na stran Zlatoroga prevesila v 3/4, ko so domači košarkarji vodili že za 20 točk (72 : 52), vendar so gostje zaostanek z delnim izidom 2 : 21 hitro zmanjšali in v 39. minuti celo povedli. Trojka Woolridga je Polzelanom prinesla prvi podaljšek, ki se je po 9 točkah na obeh straneh ponovno končal z izenačenim rezultatom. Šele ob zaključku drugega podaljška so domači košarkarji uspeli narediti nekoliko višjo prednost in zmagati še drugič v novi sezoni državnega prvenstva.

KK Zlatorog : Hopsi Polzela – 106 : 100 (24:27, 22:14, 23:16, 10:25, 9:9, 15:9)

Zlatorog: Jurak 20 (8 skokov), Barič, Jeftić 16, Lisica, Grdadolnik, Miklavčič, Krušič 17 (8 skokov), Vašl 21, Abrams 9, Vujasinović 6, Đekić 10 (8 skokov), Čebašek 7 (9 skokov).

Hopsi Polzela: McDonald 17, Woolridge 19, Rat, Rizman 18, Fields 24, Dingman, Štok, Durnik, Stojnič, Marasović 7, Godler, Kosič 15.