spot_img

Nedeljsko popoldne v znamenju konjev in spretnostnih iger

S 13. konjeniškimi igrami se je v nedeljo pri kozolcu na Slogih v Tevčah začelo pestro popoldne, ki se je nadaljevalo z otvoritvijo maneže, nove pridobitve Konjrejskega društva Vrh nad Laškim, in s 5. kmečkimi igrami.

Najboljši v spretnostnih igrah s konji je bil Alen Kladnik s kobilo Iskro, tik za njim se je uvrstil Matjaž Selič s kobilo Bebo, tretji najspretnejši pa je postal Vinko Stiplovšek s konjem Krokijem. Selič in Stiplovšek sta se na oder za zmagovalce povzpela tudi v galopski tekmi, kjer je slavil Stiplovšek, drugi je bil Miran Frece, tretji pa Selič.  Tekmovalni naboj se je nadaljeval tudi pri kmečkih igrah, kjer se je v košnji trave, grabljenju in štirih spretnostnih igrah pomerilo pet ekip. Najuspešnejša kosec in grabljica sta postala Robi Knez in Bojana Belovari iz PGD Vrh nad Laškim, ekipno pa je pri kmečkih igrah zmagala ekipa Jurklošter. Ostale rezultate konjeniških in kmečkih iger si lahko ogledate na dnu strani.

 

Rezultati spretnostnega tekmovanja s konji – senior:

  1. Alen Kladnik, kobila Iskra (Konjeniško društvo Šmarje)
  2. Matjaž Selič, kobila Beba
  3. Vinko Stiplovšek, konj Kroki (Konjeniško društvo Šmarje)
  4. Blaž Kolar, konj Max (Konjeniško društvo Šmarje)
  5. Miran Frece, kobila Lara (Konjeniško društvo Šmarje)
  6. Martin Rojec, konj Eros (Konjeniško društvo Blagovna) – izenačenje
  7. Zala Rezar, kobila Luna (Konjeniško društvo Šmarje) – izenačenje
  8. Jasna Žagar, konj Gringo

Rezultati galop:

  1. Vinko Stiplovšek, konj Kroki (Konjeniško društvo Šmarje)
  2. Miran Frece, kobila Lara (Konjeniško društvo Šmarje)
  3. Matjaž Selič, kobila Beba
  4. Alen Kladnik, kobila Iskra (Konjeniško društvo Šmarje)
  5. Martin Rojec konj Eros (Konjeniško društvo Blagovna)
  6. Blaž Kolar, konj Max (Konjeniško društvo Šmarje)
  7. Zala Rezar, kobila Luna (Konjeniško društvo Šmarje)

 

Rezultati kmečkih iger:

Ekipno:

  1. Jurklošter
  2. PGD Vrh nad Laškim
  3. ŠD Vrh
  4. Konjerejsko društvo Vrh nad Laškim
  5. Mala Breza

Kosci:

  1. Robi Knez – PGD Vrh nad Laškim
  2. Franci Hrastnik – Konjerejsko društvo Vrh nad Laškim
  3. Pavčnik Blaž – Jurklošter

Grabljice:

  1. Bojana Belovari – PGD Vrh nad Laškim
  2. Špela Lesičar – Jurklošter
  3. Katarina Rajh – ŠD Vrh

Sorodni prispevki

Tifernusov dnevnik