spot_img

Zlatorog : Maribor Messer (69 : 95)

Prvi prvenstveni poraz
V 3. krogu Lige Telemach je Zlatorog doživel domači poraz z Mariborom z 69 : 95 (49:72, 33:42, 18:29) in tako razvrednotil zmago na Kodeljevem. Laščani so vodili le s 6:5 in 9:6, še v prvi četrtini je bil zaostanek dvomesten ter najvišji v 36. minuti – 53 : 89. Samo Udrih je dosegel 25 točk, Miha Lapornik 15 in Saša Mučić 10.
Zlatorog: Marasović -, *Brodnik 3, *L. Lapornik, Škerbec -, *Vujasinović 7, *Đugum 5 (1:2), Dimec 4, M. Lapornik 15 (1:2), Čigoja, *Mučić 10, Udrih 25 (4:5), Zadnik. Trener: Šporar.
Maribor Messser: Bratina, *Marić, *Gavrić 16 (3:3), *Pelko 16 (3:4), Cej, Tratnik, *Jovanović 21 (3:3), Jereb 2 (2:2), Kalezič, Josipović 11 (3:4), Šarkinović 11, *Rizvić 18 (2:3). Trener: Kuzma.

Miloš Šporar, trener Zlatoroga: “Maribor nam je očital košarkarsko lekcijo, za kar jim je iskreno čestitam. Prikazali smo najbolj sramotno predstavo v zgodovini kluba in odgovornost prevzemam nase. Moramo strniti vrste in že naslednji teden narediti, kar je ekipa sposobna.”